Podczas wychowywania naszych dzieci kładziemy nacisk głównie na rozwój, naukę i wychowanie. Nie możemy natomiast zapomnieć o tak ważnym elemencie dnia jakim jest rozrywka. Niestety wielu rodziców o tym zapomina i schemat dnia ich dziecka to nauka w szkole, nauka w domu, jedzenie, mycie się i sen. Niestety nie jest to dobre, ponieważ wprowadza monotonię do dnia codziennego i pokazuje dziecku, że w życiu nie ma chwili na przyjemności. Dlatego tak ważne jest, aby w ciagu dnia przeznaczyć czas na rozrywkę.
Co robić aby się nie nudzić?
W przypadku młodszych dzieci zapewnienie im rozrywki będzie prostszym zadaniem. Jednym z najważniejszych narzędzi w ręku rodzica są zabawki, które są uwielbiane przez wszystkie dzieci. Przekrój zabawek w sklepach z tego typu artykułami jest ogromny, zaczynajac od puzzli, przez klocki, układanki, samochodziki, kończąc na figurkach i modelach do sklejania. To, jaka zabawkę wybierzemy dla naszej pociechy zależy tylko od nas. Należy pamiętać o tym, że zabawki „bardziej ambitne” mogą mieć bardziej pozytywny wpływ na nasze dziecko. Złotym środkiem będzie tutaj połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli nauka podczas zabawy. Producenci zabawek oferują nam przeróżne gry i akcesoria które pozwalają rozwijać najmłodsze osoby.
Gry komputerowe – przyjaciel rodzica czy zło wcielone?
Temat od lat kontrowersyjny, powodujący kłótnie między rodzicami – gry komputerowe. Jedni uważają to za coś złego. Swoje stanowisko argumentują tym, że jest to pusta rozrywka która ciągnie za sobą same minusy. Pierwszy minus który od lat jest żelaznym argumentem wszystkich przeciwników gier komputerowych wśród młodych osób jest to, że rzekomo gry wywołują agresje. Kolejny minus to to, że gry szkodzą na wzrok, ponieważ długie godziny przed monitorem faktycznie nie są czymś pro zdrowotnym. Następny argument to negatywny wpływ na posturę, ponieważ mało kto posiada w swoim domu ergonomiczne krzesło, które pomaga nam w utrzymaniu prawidłowej postawy. Pomijając to, większość dzieci siedzi przy komputerze byle jak, co może powodować bóle pleców i szyi. Druga strona medalu to pozytywy wynikające z grania w gry. Po pierwsze, gry mogą rozwijać. Producenci gier tworzą wiele gier edukacyjnych. Druga sprawa to rozwój młodego człowieka. Poznawanie nowych historii, oglądanie malowniczych zakątków świata, do których maja dostęp tylko najbogatsi, czy możliwość robienia czegoś co jest ciężkie do zrealizowania w prawdziwym życiu.
Jeśli nasz artykuł cię zainteresował i masz ochotę na więcej informacji ze świata rodzica, zapraszamy na stronę lo-lo.pl.